طب سنتی با گیاهان دارویی
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

«PCOD» (بیماری تخمدان‌های پلی‌کیستیک)‌ است. در این بیماری کیست‌های ریز به صورت محیطی در اطراف تخمدان وجود دارد و به دلیل اختلال تخمک‌گذاری و ناشی از اختلالات هورمونی وارد بدن شده و میزان ترشحات هورمون مردانه را افزایش داده و در نتیجه باعث بروز ناباروری‌های بعدی می‌شود که از مشخصه‌های آن، تغییرات هورمونی در آزمایشات، فاصله‌های زیاد زمان پریود، چاقی و جوش‌های صورت مقاوم به درمان است.
یک توصیه

با توجه به ضرورت استحمام در زمان قاعدگی اما ورزش «شنا» در این دوران توصیه نمی‌شود.


برای اطلاعات بیشتر و راه های درمان به ادامه مطلب مراجعه کنید

نشانه های کیست و درمان گیاهی آن

همیشه آخرین راه عمل جراحی است پس نگران نباشید


کیست های تخمدان کیسه پر از مایع است که در داخل و یا در سطح تخمدان بوجود می آید. اگر یک فولیکول در داخل تخمدان که بزرگتر از 2 سانتی متر باشد ، آن  کیست تخمدان نامیده می شود. بسیاری از این کیست ها  کاملا بی ضرر است و نیاز به هیچ درمانی  ندارد. آنها در عرض چند ماه بخودی خود از بین میروند

بسیاری از خانم ها دچار کیست تخمدان هستند بدون اینکه اطلاعی در این باره داشته باشند. شاید شما هم با خانمهای متعددی رو به رو شده باشید که از اختلالات دوره ماهانه شکایت دارند. نمی دانند چه کاری انجام دهند و البته در این میان حتی برخی از دختران به دلیل بی اطلاعی از اهمیت موضوع آن را با مادرشان نیز در میان نمی گذارند تا چه برسد به مراجعه به پزشک متخصص! در این چگونه مطالبی در مورد کیستهای تخمدان داریم.

کیست تخمدان عبارت است از توده های تخمدانی معمولاً خوش خیم که اغلب از نسج تخمدان تولید می شود و در بسیاری از موارد از فولیکول های سطح تخمدان سرچشمه می گیرد. در واقع کیست تخمدان از توده های کیسه مانندی که دارای یک جدار است و مقداری مایع ساده داخل آن جمع شده، تشکیل شده است.
به گفته متخصصان این کیست ها که یک بیماری بسیار شایع زنان هستند مربوط به سن خاصی نبوده اما با شروع سن باروری احتمال به وجود آمدن آنها بالا می رود و در سنین ۲۰ تا ۴۲ سالگی بیشتر دیده می شوند؛ پزشکان معتقدند دلیل اولیه پیدایش کیست تخمدان، اختلال در تخمک گذاری است که علت آن می تواند در خود تخمدان یا غیرتخمدانی باشد و در این موارد اغلب با درمان دارویی بیماری رفع می شود ولی با قطع شدن دارو مجددا عود می کند. دلیل دیگر، زیادی هورمون پرولاکتین (هورمون محرک تولید شیر در بدن) به علل مختلف است. کم کاری یا پرکاری تیروئید و سایر اختلالات هورمونی نیز می توانند باعث کیست تخمدانی شوند.

‎2-علل متفاوتی می تواند باعث بروز این کیست ها شود که اکثراً علت آن عدم تخمک گذاری است، چون فولیکولی که قرار است «تخمک» را ایجاد کند و معمولاً در روز چهاردهم بعد از شروع عادت ماهیانه، پارگی طبیعی پیدا کرده و تخمک را آزاد می کند، این اتفاق در این فرد رخ نمی دهد و با تجمع آب در داخل خود، تبدیل به کیست می شود. گاهی چند تخمک چند کیست تولید می کنند و این عمل تکرار شده، تعداد زیادی کیست کوچک در تخمدانها ایجاد می شود که آنها را به نام تخمدانهای «پلی کیستیک» می شناسیم.

3-کیست ها انواع مختلف دارند ولی کیست های تخمدان شایع که بیشتر دیده می شود، اکثراً کیست های ساده و همان کیست هایی است که شرح داده شد. ولی در مواردی این کیست ها می تواند بدخیم و خطرناک باشد که برای تشریح آنها به بحث های پیچیده پزشکی نیاز می باشد. گاهی هم از محل فولیکول تخمدانی در مرحله دوم سیکل ماهانه که دوره «لوتیئنی» نامیده می شود کیست های لوتیئنی ساخته می شود که آنها نیز به نام کیست «فونکسیونل» شناخته شده و خطرناک نیستند. این کیست ها یا خود به خود و یا بوسیله درمانهای ساده رفع می شوند.

4-همانطور که اشاره شد، کیست هایی که جدار نازک و صاف دارند، ساده هستند و در داخل آنها مایع صاف بدون هیچ گونه نسج اضافی ملاحظه می شود اینها کیست های «فونکسیونل» هستند و اکثراً خود به خود رفع می شوند، پس به درمان خاصی نیاز ندارد. ولی گاهی همین کیست ها، کمی بزرگتر شده و می توانند علایمی مثل درد در زیردل و اختلال در دوره ماهانه بیمار تولید کنند. گاهی هم لکه بینی در این بیماران دیده می شود که با استفاده از قرص های ضدبارداری به راحتی درمان می شوند و با یک سونوگرافی ساده هم تشخیص داده می شوند.
در ضمن تخمدانهای با کیست های متعدد (پلی کیستیک) نسبتاً خوش خیم هستند ولی درمان آنها در بیماران مختلف بر حسب شرایط بیمار نظیر وزن و اینکه ازدواج کرده یا نه و یا بچه می خواهد یا نمی خواهد کاملاً متفاوت است و به بررسی ها و آزمایشهای دقیق تر و مراجعه های متعدد به پزشک نیاز دارد.

5-در بیماری که کیست تخمدان دارد، اگر علایم غیرعادی رخ دهد، ممکن است کار به جراحی بکشد، مثلاً کیست پاره شود و یا دردهای شکمی و لگنی حاد و علایم خونریزی داخل شکمی پیدا شود، اکثراً کار به جراحی می کشد.
در بعضی موارد هم ممکن است کیست دچار پیچ خوردگی شود و این پیچ خوردگی ادامه یافته منجر به تحریک پریتون و کیست دچار کم خونی شود. در این صورت نیز اگر علایم با جابجایی و استراحت تغییر نکند و درد و استفراغ ادامه پیدا کند، باید جراحی شود.
در حالتی که کیست خیلی بزرگ شود و یا آنکه پس از چند دوره درمان طبی به درمان جواب ندهد نیز باید جراحی شود. معمولاً تخمدانهای با کیست های متعدد به جراحی نیاز ندارند ولی بیمار باید با دقت تحت نظر باشد و ممکن است سالها به درمان طبی نیاز داشته باشد که بر حسب شرایط سنی، وضعیت کیست ها و شرایط زناشویی و وزن بیمار، درمانها متفاوت خواهد بود.

‎ا6-اغلب کیستهای تخمدان منجر به علائمی نمی شوند، اما در صورت وجود علائم، آنها عبارتند از
– احساس ناراحتی در شکم
– درد به هنگام مقاربت
– بی نظمی قاعدگی که گاهی همراه با خونریزی شدید می باشد.
– خونریزی بعد از یائسگی
– کیستهای بزرگ می توانند موجب فشار روی مثانه گردیده و منجر به احتباس ادرار شوند و یا ممکن است منجر به تکرار ادرار گردند.
علایم حاد کیست تخمدان شامل: احساس درد ناگهانی شکم، تهوع و استفراغ، تغییرات نبض، احساس ضعف که ممکن است به علت خونریزی داخلی باشد.
بعضی وقتها با خونریزی مختصر پریتون علایم شدت پیدا نمی کند و با استراحت در بیمارستان علایم بهبود پیدا کرده و احتیاج به عمل ندارد.
در موارد نادر کیست هورمون استروژن قبل از بلوغ تولید می نماید که منجر به رشد جنسی زود رس می شود. بعضی کیستهای تخمدان هورمونهای جنسی مردانه تولید می نمایند که منجر به بروز صفات مردانه نظیر رشد مو در صورت می شود.

7-سه راهکار اصلی که اغلب پزشکان در درمان کیست های تخمدان آنها را توصیه می کنند عبارتند از
– عدم مصرف یا محدودیت مصرف مواردی نظیر: انواع شیرینی جات و کیک و کلوچه، ماکارونی و پاستا، غذاهایی که شکر به آنها اضافه شده است، آبمیوه های شیرین صنعتی، نوشابه، نان های سفید و بدون سبوس.
– افزایش مصرف میوه، افزایش مصرف سبزیجاتی مثل هویج، فلفل، کاهو، کلم، اسفناج و…
– مصرف داروی ضد دیابت گلوکوفاژ(متفورمین) قبل از هر وعده غذایی

8-پیشگیری بدون استفاده از دارو برای کیست تخمدان وجود ندارد فقط تجربه نشان داده که افرادی که از قرصهای ضد بارداری استفاده می کنند، کمتر دچار کیست تخمدان می شوند و در حاملگی و شیردهی نیز به علت مهار فعالیت تخمدان کیست های تخمدان کمتر مشاهده می شود و اگر هم وجود داشته باشد در دوره بارداری و شیردهی خود به خود پس رفت پیدا می کند. معمولاً خانم هایی که دیر ازدواج می کنند و دیر حامله می شوند، بیشتر در معرض این کیست ها قرار می گیرند، ولی کاملاً نمی توانیم بگوییم که برای جلوگیری از کیست تخمدان قرص ضد بارداری بخورند چون همه خانمها کیست تخمدان پیدا نمی کنند بنابراین توصیه می کنیم با مراجعه مرتب سالانه به پزشک متخصص زنان مشاوره و معاینه شوند و هرگاه دردهای مبهم لگنی، لکه بینی و یا بی نظمی در عادت ماهانه پیدا کردند. باید با متخصص زنان مشورت کنند و به موقع سونوگرافی انجام دهند تا در صورت کیست، نوع آن مشخص شود و درمان به روش صحیح صورت گیرد. چون اکثر این کیست ها در صورت تشخیص به موقع با درمان دارویی (استفاده از هورمون ها) رفع خواهند شد و به ندرت کار به جراحی می کشد.

9-در تخمدانهای پلی کیستیک با توجه به اینکه کاملاً وضع آندوکرینولوژی زن به هم می خورد و از تخمدانهای کیستیک و بدون تخمک گذاری هورمونهای مردانه ترشح می شود همچنین پرمویی (هیرسوتیسم) و اختلالات شدید دوره ماهانه دیده می شود (مثلاً هر شش ماه یا هر سه تا چهار ماه یکبار پریود می شوند) فرد دچار «الیگومنوره» شدید می شود، در نتیجه با شرایط حاملگی دشوار رو به رو است و به کمک پزشک نیاز دارند.
علاوه بر این افرادی که هنوز ازدواج نکردند، هم نباید رها شوند چون اختلالات و تغییرات هورمونی ایجاد عوارض می کند و حتی می تواند حالتی شبیه دیابت در بیماران ایجاد کند.

10-اثر قرصهای ضدبارداری در عقیم کردن خانمها علمی نیست، مگر اینکه به مدت خیلی طولانی قرص بخورند، به طوری که اندومتر خیلی لاغر شود، ولی هیچ منبعی ننوشته است که قرص ضد بارداری کسی را برای ابد عقیم می کند. ممکن است بارداری را مدتی به تأخیر بیندازد، ولی عقیم و نابارور نمی کند. حتی بعضی خانمها که قرص مصرف می کنند، وقتی آن را قطع می کنند، دچار آمنوره (قطع پریود) می شوند.
توصیه می شود کسانی که قرص مصرف می کنند، قبل از پنج سال دوباره بازنگری کنند و با نظر پزشک معالج قرص را ادامه دهند.

11-خانمهایی که کیست تخمدان دارند و دارو مصرف می کنند، باید از حرکات ورزشی جهشی و کششی، دوومیدانی، شنا، یوگا و نظیر آن پرهیز کنند. در واقع هر کاری که فشار به لگن بیاورد ممنوع است. پس از دوره درمان هم که پزشک تعیین می کند، دوباره مراجعه کنند تا از درمان کامل خود مطلع شوند و در صورت جواب ندادن درمان و بهبود نیافتن، بررسی های آزمایشگاهی دقیق تر از آنها به عمل آید.

12-تمام خانمها باید سالی یکبار به متخصص زنان مراجعه کنند و تحت معاینه قرار گیرند. بخصوص پس از سن 50 سالگی که مشکلات خطرناک تخمدانی (سرطانها) شایعتر است و از این سن باید هر شش ماه یکبار حتماً مورد معاینه دقیق قرار گیرند. کلاً برای رفع کیست ها ساده ترین و کم خرج ترین درمان همان قرص های ضد بارداری است ولی بیمار نباید خودسرانه عمل کند، بلکه باید تحت نظر متخصص زنان باشد و فرمهای مقاوم به درمان را جدی بگیرد. ساده اندیشی هرگز در هیچ مسأله پزشکی مجاز نیست، بخصوص در مورد مسأله تخمدان که عضوی کلیدی است و سلامتی و شادابی و زایندگی زن مستقیماً با آن در ارتباط است. خانمها باید حساس باشند و مثل یک نگین الماس آن را گرانقیمت بدانند. مشکلات تخمدانی از جنین داخل شکم مادر تا صد سالگی می تواند ظهور کند پس در هر مرحله ای از زندگی حتی در کودکی باید مواظب این عضو حساس (که جانشین ندارد) باشیم.


واما نحوه درمان این بیماری با روش طب سنتی،که البته دکترمجتبی رفیعی تاکید کرد برای حاصل شدن نتیجه باید به دقت و مو به مو این نکات رعایت گردد:استفاده از جوشانده 21 قسمتی که در برطرف کردن بیماری های رحمی –تنظیم قاعدگی و رفع عفونت ها بسیار موثر است .

گل گاو زبان –انسیون شیرین –انسیون تلخ –سداب –نیلوفر-زیره سیاه –سیاه دانه –بومادران –تخم کرفس –تخم جعفری –ناخنک –کاکنج-تخم شوید –تخم کاهو از هرکدام 25 گرم.

داروها را کاملا یکدست با هم مخلوط کرده و به 21 قسمت مساوی تقسیم کنید و روزی سه بار هر بار یک قسمت را با 4 لیوان آب بجوشانید به نحوی که 3 لیوان باقی بماند سپس یک لیوان قبل قبل از هرسه وعده از غذا و دولیوان بعد از آن (جمعا 9 لیوان درروز)میل شود .طبق این دستور همه 21 قسمت جوشانده طی یک هفته تمام خواهد شد.بعد ازانجام این درمان، با مراجعه به پزشک و معاینه دقیق اثری ازکیست مشاهده نخواهد شد.

عضو انجمن حجامت و طب سنتی ایران یکی دیگر از روش های درمان کیست تخمدان را نیز توضیح داد:قرص کیست تخمدان،که به روش زیر تهیه و استفاده می گردد.

حنظل-هلیله سیاه-سنا-گل سرخ –تخم کرفس –زنیان –رب ریوند –کبابه چینی –مقل ارزق.

داروها را کوبیده و از الک رد کنید ،مقل را با مقداری آب جوشانده و داروها را درآن خمیرو با عسل به صورت قرص های نخودی شکل درآورید و روزانه 3 تا 9 عدد از آن را میل نمایید .افرادی که از خوردن آن عاجزند می توانندقرص را همراه داروی حقنه (ورود از طریق مقعد مانند شیاف)استفاده وکیست تخمدان ایجاد شده را برطرف نمایند .

وی دو روش از حقنه های گیاهی درمان کیست تخمدان را نیز عنوان کرد:

1-حنظل-هلیله سیاه –گل سرخ –سماق –پوست انار –نعناع –تخم گشنیز-این داروها را مخلوط و آسیاب کنید هر بار یک قاشق غذا خوری از آن را در 2 لیوان آب برروی شعله ملایم جوشانده تا یک لیوان باقی بماند مواد را صاف و با نصف استکان سرکه انگورخانگی و سه قاشق روغن زیتون یا کنجد مخلوط و حقنه نمایید.

2-حقنه برگ سرو –برگ بید –برگ جودن کاج ،داروها را مانند روش بالا آماده کرده و همراه با سرکه و روغن زیتون یا کنجد استعمال نمایید.

به تناسب مزاج،مصرف روزانه 3 مرتبه جوشانده و 3 مرتبه قرص کیست تخمدان و حقنه تاثیر قوی تری در درمان کیست دارد.

گفتنی است تمام داروهای گیاهی یاد شده در عطاری های مجازسطح شهر موجود است .


نوع مطلب : مشکلات زنان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 24 مهر 1393
دوشنبه 30 دی 1398 05:30 ب.ظ
porno italiano trygdekontoret porno dating online norge leauge of legends porno porno ciganky
livecam porno ariane dating game turkis porno video sex porno porno movies online emilia clarke dating video
porno amatoriali sexslave porno sex porno orgasme lesbian porno film dating a latina bases
in dating chris harrison dating mega porno bilder
porno ub cara delevingne dating porno md webcam dating gay
online dating interracial dating olgun porno izle porno gruppesex porno vidioer porno fra danmark hei dating tinder dating website julia roberts dating god porno beste porno tube big brother porno online dating services
tube8 porno dogging porno porno defloration porno pozos online porno hd facebook dating app nettdating tips hungarian dating
site eldre kvinner dating nude dating asian free dating teen dating site porno super grayis porno porno zoo
جمعه 27 دی 1398 08:34 ب.ظ
pute de soeur jeune lesbienne salope porno exotic amour et sexe sous l
occupation porno hd hard porno nazi meilleur site de rencontre entierement
gratuit beur baise francaise beurette 95 pute dans un camion video
sexe timide beurette tres salope rencontre trans non venal baise a califourchon rencontre femme aude plan cul paris 15 baise video
surveillance sexe campagne bonne baise anal bois de
boulogne salope mari et femme baise video porno
beurette amateur depucelage vaginal porno trouver
pute reims salope chez elle porno hd paris baise video x
baise trio lingerie sexy salope tres vieille baise
baise video surveillance sexe debout vieille salope avale video sexe masturbation aborder site de rencontre maman fait du porno
sex tape partouze sexe campagne rencontre adulte frejus porno amateur black francais recherche rencontre amoureuse gratuite plan cul firminy
salope tres poilue sexe teen video pute au japon beurette tres salope femme rencontre homme toulouse trans plan cul ado qui baise xnx
porno je baise une francaise
سه شنبه 16 مهر 1398 11:48 ب.ظ
<a href="http://canadianpharmaciesoffer.com/">no prior prescription required pharmacy</a>
http://canadianpharmaciesoffer.com/
[url=http://canadianpharmaciesoffer.com/]best online international pharmacies[/url]
شنبه 1 تیر 1398 11:10 ب.ظ

Fantastic stuff. With thanks.
are there generic cialis cialis side effects dangers prices for cialis 50mg buying cialis in colombia buy generic cialis discount cialis buy cialis online nz cialis generika cialis generico online cialis 30 day trial coupon
پنجشنبه 30 خرداد 1398 03:05 ق.ظ

You actually explained that terrifically!
cialis prezzo in linea basso cialis in sconto comprar cialis navarr link for you cialis price generic cialis 20mg tablets generic cialis at the pharmacy order a sample of cialis cialis prices cialis flussig cialis for sale in europa
دوشنبه 27 خرداد 1398 05:55 ق.ظ

You have made your point!
cialis pills price each only now cialis for sale in us cialis daily cialis generic availability when can i take another cialis cialis qualitat best generic drugs cialis rx cialis para comprar cialis dosage cialis 20mg
یکشنبه 26 خرداد 1398 02:01 ق.ظ

Incredible all kinds of fantastic info!
cialis efficacit cialis 5mg cialis soft tabs for sale cialis prezzo al pubblico where cheapest cialis cialis preise schweiz cialis ahumada chinese cialis 50 mg trusted tabled cialis softabs side effects of cialis
جمعه 24 خرداد 1398 09:49 ب.ظ

Good knowledge. Cheers!
buy cialis sample pack venta de cialis canada when will generic cialis be available free cialis tadalafilo cialis pills in singapore when can i take another cialis cialis 5 mg cialis patentablauf in deutschland acquisto online cialis
پنجشنبه 23 خرداد 1398 05:20 ب.ظ

Kudos. Numerous material.

achat cialis en itali cialis patentablauf in deutschland cialis efficacit cialis arginine interactio cialis kaufen bankberweisung cialis 20 mg best price buy brand cialis cheap only best offers cialis use female cialis no prescription comprar cialis 10 espa241a
پنجشنبه 23 خرداد 1398 03:48 ق.ظ

Nicely spoken indeed! !
cialis usa cost cialis en mexico precio cialis kaufen bankberweisung cialis online holland cialis 20 mg cut in half click here to buy cialis prezzo cialis a buon mercato where to buy cialis in ontario cialis prezzo di mercato generic cialis
دوشنبه 20 خرداد 1398 05:31 ق.ظ

Regards, Great stuff.
cialis tadalafil online cialis 100 mg 30 tablet cost of cialis cvs cialis generique american pharmacy cialis cialis in sconto generic cialis soft gels generic cialis 20mg uk cialis great britain how to buy cialis online usa
جمعه 17 خرداد 1398 05:39 ب.ظ

You made your point.
safe site to buy cialis online cialis prezzo di mercato cialis from canada order cialis from india buy cheap cialis in uk what is cialis are there generic cialis acheter cialis meilleur pri side effects for cialis cialis cipla best buy
چهارشنبه 28 فروردین 1398 07:07 ق.ظ
ブランドスーパーコピー メンズ 靴,ブランド コピー 靴偽物 ,激安メンズ靴専門店mfnawg
چهارشنبه 21 فروردین 1398 12:30 ب.ظ

You revealed this well.
canadian rx world pharmacy canadian pharmacycanadian pharmacy canadian pharmacy king canada pharmaceuticals online canadian pharmacies stendra drugstore online india canadian pharmacies-24h Canadian Pharmacy USA canadian medications canadian drug
شنبه 17 فروردین 1398 12:39 ق.ظ
I all the time used to read post in news papers but now as I am a user of
net therefore from now I am using net for posts, thanks to web.
پنجشنبه 15 آذر 1397 11:50 ب.ظ

Wow plenty of good facts.
cialis y deporte india cialis 100mg cost buy name brand cialis on line cialis generico en mexico cialis online holland compare prices cialis uk generico cialis mexico side effects for cialis cialis 20 mg effectiveness cialis in sconto
پنجشنبه 15 آذر 1397 04:21 ق.ظ

Good content. Regards!
acheter du cialis a geneve costo in farmacia cialis generic cialis with dapoxetine free cialis fast cialis online get cheap cialis buy online cialis 5mg cialis online deutschland 200 cialis coupon cialis 30 day trial coupon
چهارشنبه 14 آذر 1397 10:46 ق.ظ

Many thanks. Quite a lot of data!

order cialis from india cialis coupons printable cialis coupons printable cialis 100 mg 30 tablet we like it cialis price comprar cialis 10 espa241a cialis kaufen bankberweisung wow cialis tadalafil 100mg buy original cialis order generic cialis online
سه شنبه 13 آذر 1397 12:21 ب.ظ

Awesome write ups. With thanks!
venta cialis en espaa import cialis cialis great britain interactions for cialis buying cialis on internet generic cialis 20mg tablets buying cialis in colombia buying cialis on internet cialis therapie online cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 11:49 ق.ظ

Thanks, Quite a lot of advice.

buy name brand cialis on line cialis reviews canadian discount cialis look here cialis cheap canada cialis 5mg billiger tadalafil prix cialis once a da free generic cialis best generic drugs cialis cialis italia gratis
دوشنبه 12 آذر 1397 12:27 ق.ظ

Many thanks, A good amount of info.

cialis taglich cialis side effects dangers buy name brand cialis on line cialis side effects dangers price cialis wal mart pharmacy cialis professional from usa cialis generique cialis 10 doctissimo tadalafil generic cialis dosage recommendations
یکشنبه 11 آذر 1397 11:17 ق.ظ

Regards, Quite a lot of stuff!

cialis tablets australia cialis coupons printable cialis 20mg prix en pharmacie cialis official site if a woman takes a mans cialis tadalafil tablets cipla cialis online cialis lilly tadalafi we like it cialis price generic cialis at walmart
شنبه 10 آذر 1397 11:10 ق.ظ

Regards! I value it.
cialis generico online acheter cialis kamagra cialis wir preise tadalafil 10 mg buying cialis in colombia cialis professional from usa link for you cialis price generic cialis 20mg uk cialis generic availability prices on cialis 10 mg
جمعه 9 آذر 1397 11:54 ب.ظ

With thanks! I appreciate it!
buying cialis on internet generic cialis pro free generic cialis side effects for cialis wow cialis tadalafil 100mg 200 cialis coupon cialis from canada we like it safe cheap cialis cialis lowest price cialis en mexico precio
جمعه 9 آذر 1397 12:18 ب.ظ

Fine posts. With thanks!
cialis 5mg tadalafil 20 mg cuanto cuesta cialis yaho buy cialis online nz cialis 5 mg effetti collateral cialis diario compra cialis great britain canadian drugs generic cialis cialis vs viagra buying cialis in colombia
جمعه 9 آذر 1397 12:50 ق.ظ

This is nicely said! !
buy cialis sample pack cialis generika in deutschland kaufen cialis 5 mg para diabeticos trusted tabled cialis softabs generic cialis levitra generic cialis tadalafil cialis generico cialis rezeptfrei cialis australian price cialis lowest price
پنجشنبه 8 آذر 1397 01:29 ب.ظ

Thanks, Useful information!
cialis savings card generic cialis cialis side effects dangers tesco price cialis cialis 100 mg 30 tablet cialis generico lilly prezzo di cialis in bulgaria callus cialis diario compra generic cialis 20mg uk
چهارشنبه 7 آذر 1397 12:44 ب.ظ

Wonderful facts. Kudos!
preis cialis 20mg schweiz how does cialis work tadalafil 10 mg purchase once a day cialis generic cialis review uk cialis online cialis 20mg preis cf fast cialis online canadian discount cialis fast cialis online
چهارشنبه 7 آذر 1397 12:42 ق.ظ

Thanks a lot! Lots of stuff.

achat cialis en suisse cialis 5 mg effetti collateral cialis prezzo al pubblico cialis generic female cialis no prescription purchasing cialis on the internet legalidad de comprar cialis import cialis buying cialis overnight cialis authentique suisse
پنجشنبه 19 مهر 1397 01:24 ق.ظ

You actually mentioned this well.
levitra 20 mg buy generic levitra levitra 20 mg buy levitra 20 mg buy levitra 10mg levitra 10 mg prezzo vardenafil levitra 10 mg kopen generic levitra levitra
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو